Péče o rukavice

gloves-clrPrvní co by mělo po koupi následovat je opláchnutí rukavic ve vlažné vodě. Odstraníte tak všechny látky z výroby, které brání správné funkci. Rukavice nikdy neperte v pračce. Poté nechte rukavice volně vyschnout. Rozhodně ne na přímém slunci nebo radiátoru. Latex u rukavic je velmi citlivý a velmi rychle by ztvrdnul a snadno ztratil své vlastnosti.

Před samotným zápasem je nutné rukavice navlhčit teplou vodou, která má 40 °C aktivují se tak granulové složky v latexu. Platí to i pro aqua modely. Po zápase je potřeba z rukavic odstranit všechny nečistoty, které se na ně během utkání dostaly. Poté rukavice vyperte. Použijte k tomu šampon nebo čistič, na trhu je jich celá řada a z vlastní zkušenosti mohu říci, že fungují.

Samotné skladování by mělo probíhat na místě, kde rukavice nebudou vystaveny UV záření. To má velmi negativní vliv na funkčnost latexu. Na trhu jsou k dostání různé tašky určené přímo ke skladování brankářských rukavic.I přes všechnu péči budou rukavice časem v průběhu používání ztrácet přilnavost. I s tímto problémem si můžete poradit, na trhu existuje přípravek GLOVE GLU , který latexu vrací zpět jeho funkčnost.