Péče o rukavice

gloves-clrPrvní co by mělo po koupi následovat je opláchnutí rukavic ve vlažné vodě. Odstraníte tak všechny látky z výroby, které brání správné funkci. Rukavice nikdy neperte v pračce. Poté nechte rukavice volně vyschnout. Rozhodně ne na přímém slunci nebo radiátoru. Latex u rukavic je velmi citlivý a velmi rychle by ztvrdnul a snadno ztratil své vlastnosti.

Před samotným zápasem je nutné rukavice navlhčit teplou vodou, která má 40 °C aktivují se tak granulové složky v latexu. Platí to i pro aqua modely. Po zápase je potřeba z rukavic odstranit všechny nečistoty, které se na ně během utkání dostaly. Poté rukavice vyperte. Použijte k tomu šampon nebo čistič, na trhu je jich celá řada a z vlastní zkušenosti mohu říci, že fungují.

Samotné skladování by mělo probíhat na místě, kde rukavice nebudou vystaveny UV záření. To má velmi negativní vliv na funkčnost latexu. Na trhu jsou k dostání různé tašky určené přímo ke skladování brankářských rukavic.I přes všechnu péči budou rukavice časem v průběhu používání ztrácet přilnavost. I s tímto problémem si můžete poradit, na trhu existuje přípravek GLOVE GLU , který latexu vrací zpět jeho funkčnost.

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení